/Domáce liečebné metódy na zmiernenie bolesti brucha
Domáce liečebné metódy na zmiernenie bolesti brucha

Domáce liečebné metódy na zmiernenie bolesti brucha

Hoci v niektorých prípadoch je potrebná lekárska starostlivosť, mnohé miernejšie príznaky bolesti brucha je možné zmierniť pomocou domácich liečebných metód.

Domáce liečebné metódy na zmiernenie bolesti brucha
Domáce liečebné metódy na zmiernenie bolesti brucha (zdroj: Shutterstock.com)

Teplý obklad na brucho

Teplo môže pomôcť uvoľniť svaly brucha, čím zmierňuje kŕče v bruchu. Skúste položiť teplú fľašu s vodou alebo teplý obklad na brucho na 15 až 20 minút.

Bylinkové čaje

Niektoré bylinky, ako je mäta pieporná alebo harmanček, sú známe svojimi uvoľňujúcimi účinkami a môžu pomôcť zmierniť nepríjemné ťažkosti. Vychutnajte si teplý čas z týchto byliniek vždy, keď pociťujete miernu bolesť brucha.

Zmierňujúce polohy

Niektoré polohy, ako je ležanie na boku s nohami pritiahnutými k hrudníku, môžu pomôcť zmierniť bolesť brucha tým, že uľavia tlaku na brušnú oblasť.

Diéta

Ak máte časté bolesti brucha, mohlo by to súvisieť s tým, čo jete. Skúste obmedziť alebo vylúčiť potraviny, ktoré spôsobujú nadúvanie, ako sú fazuľa, kapusta alebo mliečne výrobky, a pozorujte, či to pomáha.

Doplnky výživy

Pomôcť by vám mohli aj prírodné výživové doplnky. Masticha active podporuje správne fungovanie tráviaceho traktu a zdravie žalúdka.

Voda s citrónom

Voda s niekoľkými kvapkami čerstvo vylisovaného citróna vo vode môže pomôcť stimulovať trávenie a zmierniť bolesť brucha spojenú s nadúvaním alebo zápchou. Voda by nemala byť príliš studená.

Jóga a strečing

Niektoré jógové pózy môžu pomôcť uvoľniť svaly v oblasti brucha a zmierniť bolesť. Strečing tiež môže uvoľniť svaly a zlepšiť cirkuláciu krvi v oblasti brucha.

Dýchacie techniky

Hlboké dýchanie môže pomôcť uvoľniť svaly brucha a zmierniť bolesť. Skúste niekoľko minút dýchať hlboko a pomaly do brucha.

Hoci tieto domáce liečebné metódy môžu byť účinné pri zmiernení miernej až strednej bolesti brucha, dôležité je si uvedomiť, že silná alebo dlhodobá bolesť brucha môže byť známkou vážnejšieho zdravotného problému. Ak máte obavy o svoje zdravie alebo bolesť brucha pretrváva alebo sa zhoršuje, odporúčame vyhľadať lekársku pomoc.

Komerčný článok