/Viete svoj parfém správne používať? Toto sú najčastejšie chyby, ktoré pri manipulácii s ním robíme
Viete svoj parfém správne používať? Toto sú najčastejšie chyby, ktoré pri manipulácii s ním robíme

Viete svoj parfém správne používať? Toto sú najčastejšie chyby, ktoré pri manipulácii s ním robíme

Ani tá najdrahšia voňavka “neustojí” zlé zaobchádzanie. Čo to znamená v praxi? Nie, nepokazí sa vám ako mlieko, ani len tak pre nič za nič nevyprchá z flakóna, ale môže sa stať, že sa vám bude zdať, akoby menej voňala. V takom prípade je na vine zlá manipulácia. Ako teda správne používať parfumy, parfumované a toaletné vody?

Viete svoj parfém správne používať? Toto sú najčastejšie chyby, ktoré pri manipulácii s ním robíme
(zdroj: unsplash.com)

Kúpeľňa nie

V prvom rade je veľmi dôležité správne skladovanie. Hoci sa môže zdať, že parfém stačí iba odložiť do skrinky v kúpeľni, aby nebol na priamom slnečnom svetle, nie je to tak celkom pravda. Jedným z najmenej vhodných miest na skladovanie voňaviek je totiž práve kúpeľňa, v ktorej je vlhko. Okrem spomínaného svetla totiž kvalitu parfumu znižuje aj teplo a vlhko. Najlepšie je preto voňavky skladovať v spálni alebo inej izbe, kde ich tiež odložíte do skrinky alebo toaletného stolíka. Pozrite si, aké najlepšie parfémy pre ženy odporúčame a skladujte ich už len na miestach bez priameho svetla, tepla a vlhka.

Vône vždy balzamujte

Aby vôňa vydržala čo najdlhšie, je potrebné parfumu trochu dopomôcť. Osvedčilo sa veľmi jednoduché “zabalzamovanie” vône – na miesto, kam si chcete aplikovať parfém, jednoducho votrite aj kvapku obyčajnej vazelíny. Na olejovej pokožke určite vydrží parfém dlhšie, než na tej nenatretej, poprípade výrazne suchej. Ak doma nemáte vazelínu, vôbec to nevadí, pretože môžete použiť aj obyčajné telové mlieko, ktoré do pokožky votriete po kúpaní alebo tesne predtým, než si budete nanášať parfém. Zaistí vám to napríklad to, že aj po niekoľkých hodinách budete svoju vôňu cítiť v rovnakej intenzite, ako po jej nanesení.

Rozvírte okolo seba vlasovú hmlu

Zvykom je nanášať si parfém na zápästia a krk, alebo potom na oblečenie. Parfum potrebuje k svojmu rozvinutiu teplo, takže v prípade nanesenia na oblečenie počítajte s tým, že sa vám na ňom môže urobiť fľak. Rovnako to nie je praktické, ani ak vône striedate, pretože v priebehu týždňa potom môžete mať na oblečení pekný vonný miš-maš. Zápästie a krk však nie sú jediné miesta, vďaka ktorým sa môže vaša vôňa zintenzívniť – naneste si ju aj na spánky, oblasť za ušami, dekolt, lakťové jamky, podkolenné jamky či členky. Parfum sa niekedy nanáša aj do vlasov, čo môže pôsobiť veľmi zmyselne. Pozor si však dajte na to, aby vám parfum (najmä, ak obsahuje alkohol) vlasy nevysušoval. Viaceré značky už preto začali vyrábať vlasové hmly, ktoré na tento problém myslia a vlasom vôbec neškodia. Ak chcete akýkoľvek z týchto produktov vyskúšať, pozrite si aj naše tipy na najlepšie produkty, vďaka ktorým nakúpite lacnejšie a výhodnejšie, než v kamennom obchode.