/Ako na starostlivosť o vysušené vlasy v zime

Ako na starostlivosť o vysušené vlasy v zime

Suchý vzduch, mrazy a časté nosenie pokrývky hlavy negatívne vplýva na kvalitu vlasov. Oveľa rýchlejšie sa mastia, ale konce zostávajú suché a rozštiepené. Preto by ste mali počas tohto obdobia venovať vašej korune krásy viac pozornosti a starostlivosti. Ako hydratovať vlasy a starať sa o počas zimných mesiacov?

Ako na starostlivosť o vysušené vlasy v zime (Foto: unsplash.com)

Šampón pre suché vlasy

Šampón by ste si mali vždy vyberať presne podľa vášho typu vlasov – mastné, suché, farbené či zničené. V zime toto pravidlo neplatí. Keďže sú vlasy viac namáhané, aj mastné vlasy sú vysušované. Na toto obdobie si zaobstarajte dostatočne hydratačný šampón na suché a lámavé vlasy. Pomôže to aj vašej pokožke. Zároveň je dobré, ak vlasy umývate menej často (maximálne 2 – 3x týždenne).  Áno, kvalita je tu dôležitá, zvážte akú značku si vyberiete. S HairBurst neurobíte krok vedľa, využite aj HairBurst zľavový kód a ešte aj ušetríte.

Pravidelné výživné masky

Do svojej starostlivosti o vlasy by ste mali zapojiť aj viac masiek a kondicionérov. Pomôžu vlasy hydratovať, uhladiť ich povrch a navrátia im lesk. Ideálne sú na to intenzívne vyživujúce masky a hydratačné zábaly. Na dosiahnutie ešte lepšieho výsledku môžete ku svojej maske pridať aj pár kvapiek oleja. Pozor! Nepridávajte veľa oleja, inak by mohli vlasy zostať mastné a museli by ste si ich umyť znovu. 

Vyhýbajte sa úprave teplom

Každá žena má rada krásne a upravené vlasy. V zime platí pravidlo, že by ste ich mali tepelne upravovať čo najmenej. Skúste ich nechať prirodzene vyschnúť, nežehliť ani nekulmovať. Ak sa vám naskytne špeciálna príležitosť, na ktorú si chcete spraviť účes, tak aspoň použite ochranu pred teplom. Žehlenie ani kulmovanie tak nenarobí žiadne škody. Obzvlášť počas zimných mesiacov platí, že si nesmiete žehliť mokré vlasy. Voda by dosiahla bod varu a vlasy by boli nenávratne poškodené. Ak chcete ušetriť nielen na kozmetike a drogérie, využite zľavové kódy z KuponyZdarma.sk, vďaka ktorým ušetríte pri každom nákupe online.